9,853 Articles

your ad here
Posted by Ukrap on

Явка на виборах на 10% нижча, ніж у 2015-му – попередні дані ЦВК

Явка на місцевих виборах по Україні орієнтовно на 10% нижча за показник 2015 року – такі дані Центральної виборчої комісії за інформацією від 97% територіальних виборчих комісій озвучив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко.

«За нашою інформацією, явка складала 37% орієнтовно, це за результатами опрацювання 97% інформації. Для порівняння з місцевими виборами 2015 року явка, звичайно, зменшилася, тоді вона становила 46,6%. Тобто орієнтовно на 10% явка є меншою», – сказав він.

Читайте також: Перші підсумки місцевих виборів в Україні: в оцінках та цифрах

Разом із тим, додав Діденко, такі результати є очікуваними з огляду на карантин. Він навів у приклад явку на проміжних виборах на 179 виборчому окрузі у Харківській області, які пройшли в березні цього року.

«Там явка становила 27,5%, для порівняння – середня активність виборців на проміжних виборах раніше становила 36%. Тобто ми бачимо, що в умовах карантину простежується тененція, коли явка зменшується на 10%», – підсумував голова ЦВК.

Він зазначив, що найвищу явку спостерігали в Тернопільській області – 46,77%, найнижчу – в Донецькій (31,67%). Водночас Діденко підкреслив, що йдеться про попередні результати.

Читайте також: Опитування Зеленського не проводилося на 31% дільниць, охоплених дослідженням «Рейтингу»

Говорячи про порушення на виборах, голова Центральної виборчої комісії зазначив, що вони переважно стосувалися агітації в день виборів, і висловив думку, що вони істотно не влинули на перебіг голосування.

За даними громадянської мережі «Опора», явка на місцевих виборах склала 35,94%, тоді як у 2015 році сягала 46,5%.

Увечері 25 жовтня заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик повідомив, що остаточні результати місцевих виборів в Україні.

В Україні 25 жовтня відбулися місцеві вибори. Українці обирали депутатів місцевих рад, селищних, сільських і міських голів. Виборчі дільниці працювали до 20:00. Там, де 25 жовтня жодний кандидат на посаду селищного, сільського чи міського голови не набрав понад 50% голосів, відбудеться другий тур.

 

your ad here
Posted by Ukrap on

Пакистан: щонайменше троє людей загинули через вибух на мітингу опозиції

Принаймні троє людей загинули внаслідок вибуху саморобного вибухового пристрою в місті Кетта, столиці південнозахідної провінції Белуджистан 25 жовтня. Вибух стався під час масштабного мітингу опозиційних партій.

Ще двоє людей отримали поранення внаслідок вибузу пристрою, закладеного в мотоциклі на овочевому ринку, який був переважно закритий цього дня, заявив високопоставлений офіцер поліції Кетти Азгар Акрам.

Ніхто наразі не взяв на себе відповідальність за атаку.

Читайте також: Пакистан: двоє військових загинули в ході перестрілки біля кордону з Афганістаном

Перед початком мітингу мобільний зв’язок у Кетті був вимкнений перед початком мітингу, у місті працювали додаткові безпекові патрулі. За словами речника уряду Белуджистану Ліаката Шагвані, лідерів опозиції попереджали про ризики насильства.

Лідери альянсу найбільших опозиційних партій Пакистану організовували мітинги двічі в інших протягом місяця в координованій кампанії, спрямованій на усунення прем’єр-міністра Імрана Хана. Вони звинувачують його в неспроможності впоратися з економічною кризою в країні.

Очільники опозиції в Кетті висловлювали стурбованість щодо «примусових зникнень» представників етносу белуджі, в яких звинувачують розвідку Пакистану.

Раніше цього місяця бойовики в Белуджистані вбили 15 людей, влаштувавши засідку на групу працівників нафтогазової промисловості в супроводі парамілітарного загону.

 

Провінція Белуджистан багата на поклади газу та мінералів. Тут також діють збройні угруповання, які вимагають більшої автономії та більшого доступу до ресурсів регіону. Крім того, в провінції діють ісламістські бойовики.

 

your ad here
Posted by Ukrap on

Опитування Зеленського не проводилося на 31% дільниць, охоплених дослідженням «Рейтингу»

Опитування, ініційоване президентом Володимиром Зеленським, проводилося на 69% зі 140 виборчих дільниць, які охопило опитування соціологічної групи Рейтинг. В рамках опитування опитали 8 747 респондентів на виході з дільниць для голосування.

При цьому 67% з респондентів на тих дільницях, де опитування не проводили, відповіли, що за протилежних умов взяли б у ньому участь. Найбільше готовність відповісти на питання від президента висловлювали виборці партії «Слуга народу» (62%), найменше – прихильники «Європейської солідарності» (27%).

Читайте також: До міськради Дніпра проходить 5 або 6 партій – екзитполи

Ті респонденти «Рейтингу», які брали участь у місцевих виборах, дали такі відповіді:

право України «на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом», підтримують 78% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 10% – не підтримують, 12% – не змогли відповісти. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні президента – 56% підтримують ініціативу, 13% – не підтримують, 31% – не змогли відповісти
легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не в опитуванні президента – 52% підтримують легалізацію, 28% – не підтримують, 20% – не змогли відповісти
ідею довічного ув’язнення за «корупцію в особливо великих розмірах» підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брав участь в опитуванні президента, 63% за, 21% – проти, 16% – не визначилися
ідею створення «вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей» підтримали 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% – не підтримують, 12% – не визначилися. Серед виборців, які не брали участь в опитуванні – 33% підтримують ідею, 39% – не підтримують, 28% – не визначилися
ідею скоротити кількість народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не в опитуванні президента – 81% підтримують її, 7% – не підтримують, 13% – не визначилися

Голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська в ефірі Радіо Свобода повідомила, що результатам опитування, ініційованого президентом України Володимиром Зеленським, не можна буде довіряти, адже воно буде нерепрезентативним.

 

13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що одночасно з місцевими виборами в Україні відбудеться «загальнонаціональне опитування», на якому буде винесено п’ять питань. І Зеленський, і його оточення не раз заявляли, що це опитування не буде мати ніяких юридичних наслідків – хоча в партії Зеленського «Слуга народу» говорили, що зате будуть «політичні наслідки».

your ad here
Posted by Ukrap on

Білорусь: правозахисники публікують імена десятків затриманих на недільному марші

Білоруський правозахисний центр «Весна» оприлюднила імена десятків затриманих учасників недільних акцій протесту. За даними правозахисників, наразі відомо вже про майже 70 затриманих у різних містах.

Як повідомляє білоруська служба Радіо Свобода, найбільше затриманих цього разу в регіонах Білорусі. Особливо жорстке поводження силовиків із протестувальниками зафіксована в Лодзі, Гродному, Борисові, Бресті, Новополоцьку.

Серед затриманих щонайменше троє журналістів: фотографи Дмитро Дмитрієв з газети «Новий час» і Святослав Зоркий з «Комсомольської правди в Білорусі» з Мінська та Зміцер Казакевич з Вітебська.

25 жовтня, на 78-й день протесту, в столиці Білорусі Мінську та інших містах країни, люди вийшли на вулиці на підтримку так званого «народного ультиматуму».

 

13 жовтня Світлана Тихановська заявила, що учасники акцій протесту оголошують Олександрові Лукашенку «народний ультиматум»: до 25 жовтня він повинен піти у відставку.

Тихановська вказала, що якщо до 25 жовтня вимоги не будуть виконані, то «вся країна мирно вийде на вулиці», а 26 жовтня буде розпочато національний страйк всіх підприємств, блокування всіх доріг, обвал продажів у державних магазинах.

 

your ad here
Posted by Ukrap on

У Болгарії після міністра на COVID-19 захворів голова уряду

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов 25 жовтня у фейсбуці повідомив, що захворів на нову коронавірусну інфекцію.

«Після двох ПЛР-тестів сьогодні отримано позитивні результати на COVID-19. У мене загальне нездужання, нині я залишаюся на лікуванні вдома. Всю інформацію про мої контакти передано до регіональної інспекції охорони здоров’я. Я впевнений, що за дотримання всіх заходів я впораюся!» – написав голова уряду.

Борисов додав, що відклав усі зустрічі та пішов на самоізоляцію ще 23 жовтня після того, як зараження підтвердилося у міністра регіонального розвитку та управління Миколи Нанкова, з яким він спілкувався.

За даними американського університету Джонса Гопкінса, у світі станом на 25 жовтня захворіли на COVID-19 майже 43 мільйони людей, із них померли понад 1 мільйон 151 тисяча, одужали майже 29 мільйонів.

your ad here
Posted by Ukrap on

Поліція отримала понад 2 400 заяв про порушення на виборах – Клименко

Правоохоронці зареєстрували 2 401 заяву про порушення виборчого законодавства – про це йдеться в заяві голови Національної поліції Ігоря Клименка станом на 15:40.

За словами Клименка, найбільше про порушення заявляли в Києві та області, а також на у Полтавській, Дніпропетровській, Херсонській та Чернігівській областях. Найбільше повідомлень про адміністративне порушення за статтею про пошкодження чи знищення бюлетеню.

Читайте також: ЦВК оприлюднила дані про явку по областях. Аутсайдери – Буковина та Прикарпаття, лідер – Одеська область

«Ми зафіксували кілька фактів, коли громадяни намагаються винести свій бюлетень чи пошкодити його. Також є факти, коли громадяни намагалися пошкодити урни для голосування. Крім того, 28 випадків внесення справ до Єдиного реєстру досудових розслідувань. В першу чергу, це перешкоджання здійснення виборчого права. Наприклад, Соснівка, Конотопський район, Попівська об’єднані територіальні громади, Сумщина, де працювала незаконна дільнична виборча комісія, яка надрукувала власні бюлетені та проводила голосування», – цитує Клименка пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Також, додав голова Нацполіції, протягом дня правоохоронці отримали вісім повідомлень про мінування дільниць, жодне з яких не підтвердилося.

Клименко згадав також і про опитування, анонсоване раніше президентом Володимиром Зеленським. Він сказав, що це опитування триває поза межами виборчих дільниць. 

«В окремих випадках існує ажіотаж та заклики до насилля. Але мушу сказати, що ніхто не має права погрожувати. Поліція не грає у політичні ігри, ми виключно на стороні закону. Тому просив би громадян дотримуватися законодавства», – заявив він.

Вранці МВС повідомило про близько 400 зареєстрованих заяв про порушення виборчого законодавства на місцевих виборах.

В неділю, 25 жовтня, в Україні тривають вибори до місцевих органів влади. Голосування проходитиме до 20:00. Українці обирають депутатів обласних, районних рад, а також депутатів місцевих рад та їх голів у 1439 громадах. Не відбуватимуться вибори на тимчасово окупованих територіях України та у 18 громадах Донецької і Луганської областей, де вибори на підставі висновків обласних військово-цивільних адміністрацій не призначила ЦВК.

 

your ad here
Posted by Ukrap on

Батьки Зеленського відповіли на 5 запитань в опитуванні від президента (відео)

Батьки президента України Володимира Зеленського проголосували на місцевих виборах у Кривому Розі і взяли участь в опитуванні від президента.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, на підході до волонтерів, Олександр Зеленський гучно заявив, що вони із дружиною хочуть відповісти на всі питання «так».

На запитання волонтера, чи варто прочитати всі запитання, він сказав, що дуже добре усі їх знає.

Потім подружжя Зеленських вирушило голосувати на дільницю №493. Після виходу з дільниці, Олександр Зеленський відповів Радіо Свобода, що чекає на зміни після цих виборів. 

Раніше сьогодні президент Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою проголосували на виборчій дільниці на столичній Оболоні. Після цього глава держави разом з першою леді також взяли участь в опитуванні з 5-ти запитань від президента.

На запитання кореспондента Радіо Свобода, скільки коштувало проведення цього опитування, і коли буде звіт за використані гроші перед громадою, президент сказав: «Дякую за запитання, обов’язково буде звіт».

Пізніше Офіс президента також повідомив, що президент, голосуючи на виборах Київського міського голови та депутатів Київської міської ради, заявив: «Для мене, як і для будь-якого українця, важливо, щоб ми обрали тих людей, яким ми довіряємо. Це – місцеві вибори. Важливо, що ці люди можуть зробити на місцях». 

В неділю, 25 жовтня, в Україні тривають вибори до місцевих органів влади. Голосування проходитиме до 20:00. Українці обирають депутатів обласних, районних рад, а також депутатів місцевих рад та їх голів у 1439 громадах. Не відбуватимуться вибори на тимчасово окупованих територіях України та у 18 громадах Донецької і Луганської областей, де вибори на підставі висновків обласних військово-цивільних адміністрацій не призначила ЦВК.

У 2020 році місцеві вибори проводять за новими правилами. Бюлетень для виборів у місцеві ради потрібно заповнювати у два етапи: спочатку необхідно обрати партію, а потім – вписати номер кандидата з цієї політичної сили, якого ви хочете підтримати.

 

your ad here
Posted by Ukrap on

МВС: у день виборів зареєстровано близько 400 заяв і повідомлень про порушення законодавства

У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що у день місцевих виборів 25 жовтня зареєстровано 383 заяви та повідомлення про порушення виборчого законодавства.

«Складено два адміністративних протоколи та відкрито 6 кримінальних проваджень», – цитує сайт МВС першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового.

Він додоав, що майже 140 тисяч правоохоронців перебувають на варті виборів, у всіх регіонах на бойовому чергуванні є авіація.

Раніше голова Центрвиборчкому Олег Діденко заявив, що сьогодні надходять повідомлення про окремі порушення на виборах, але вони не мають системного характеру та не впливають на проведення виборів.

Про перші порушення виборчого законодавства на місцевих виборах в Україні повідомляли громадські спостерігачі від організацій «Опора» та «Комітет виборців України».

В неділю, 25 жовтня, в Україні тривають вибори до місцевих органів влади. Голосування проходитиме до 20:00. Українці обирають депутатів обласних, районних рад, а також депутатів місцевих рад та їх голів у 1439 громадах. Не відбуватимуться вибори на тимчасово окупованих територіях України та у 18 громадах Донецької і Луганської областей, де вибори на підставі висновків обласних військово-цивільних адміністрацій не призначила ЦВК.