За добу ЗСУ відбили понад 50 атак російської армії – Генштаб
«Протягом цієї доби підрозділами Сил оборони України було відбито понад 50 атак противника. Найзапеклішими залишаються бої за райони населених пунктів Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка»
…
«Протягом цієї доби підрозділами Сил оборони України було відбито понад 50 атак противника. Найзапеклішими залишаються бої за райони населених пунктів Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка»
…
«Застосовуються протоколи безпеки для стабілізації грунту, щоб рятувальники могли продовжувати пошуково-рятувальні роботи в постраждалому районі, зокрема використання спеціальної техніки»
…
У президента Ердогана було 15 днів, щоб підтвердити рішення парламенту, уточнили журналісти
…
«Лукашенко повторив шаблонну риторику про те, що він є рівноправним партнером російського президента Володимира Путіна у захисті Росії й Білорусі»
…
Представники Росії почнуть визначати питання порядку денного на засіданнях Радбезу ООН впродовж календарного місяця
…
Слідчі відкрили кримінальні провадження за статтями «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» і «умисне вбивство»
…
Марк Міллі зауважив, що є БПЛА, які можуть досягти діапазону ATACMS – до 300 кілометрів
…
Компанія-розробник ChatGPT вважає, що її методи відповідають європейським законам про конфіденційність
…
Лідери України, Молдови, Словаччини, Словенії та Хорватії підписали в Києві Бучанську декларацію щодо відповідальності за найтяжчі злочини за міжнародним правом, скоєні на території України.
Підписанти документа рішуче засудити тяжкі злочини за міжнародним правом, які були скоєні на території України, включно з масовими вбивствами в Бучі, які стали символом жахіть російської агресії.
«Вирішили висловити підтримку зусиль прокурора Міжнародного кримінального суду та висловити глибоку вдячність за виняткову та важливу діяльність Міжнародного кримінального суду в забезпеченні притягнення до відповідальності винних за скоєння найтяжчих злочинів за міжнародним правом та в запобіганні їхній безкарності, що сприяє стримуванню таких злочинів», – йдеться у декларації.
Представники Молдови, Словаччини, Словенії та Хорватії вітають міжнародну підтримку та зусилля задля забезпечення повної відповідальності за тяжкі злочини за міжнародним правом, скоєні на території України, а також закликають надати максимальну підтримку діяльності Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії проти України (ICPA), створеного на базі Євроюсту для посилення розслідування злочину агресії.
«Вирішили підтвердити, що особи, відповідальні за планування, ведення та скоєння злочину агресії проти України, не повинні залишитися безкарними, і закликати міжнародну спільноту розглянути відповідні заходи, зокрема шляхом створення відповідного механізму правосуддя, з метою забезпечення ефективної відповідальності за злочин агресії, який викликає стурбованість міжнародної спільноти загалом; підтримати створення міжнародного механізму з компенсації шкоди чи збитків, завданих унаслідок міжнародно-протиправних дій Російської Федерації в Україні або проти України», – додається в документі.
Читайте також: «Російські кати і вбивці отримають справедливі вироки. Стовідсотково» – Зеленський
Голови урядів Словаччини, Словенії, Хорватії, а також президентка Молдови 31 березня прибули в Україну. Вони взяли участь у саміті «Буча – відповідальність Росії за злочини в Україні».
Наприкінці березня 2022 року війська Росії пішли з Київської області, зокрема і з Бучі. 31 березня до міста увійшли українські військові, а також журналісти іноземних видань, які задокументували наслідки російської окупації.
За даними Офісу генпрокурора, за 33 дні окупації в Бучанському районі російські війська вчинили більш як 9000 воєнних злочинів: понад 1400 цивільних жителів було вбито, багато з них – закатовано. Серед загиблих – 37 дітей. Ще 52 дітей були поранені.
…
Пакет військової допомоги може включати високоточні авіаційні боєприпаси, мостове обладнання, евакуаційні машини, додаткові снаряди для NASAMS
…
«Головне слово сьогодні – справедливість. Для нашої держави, для всіх наших людей, які втратили рідних, втратили здоров’я, дім, нормальне життя через російську агресію»
…
Рішення ради директорів МВФ дозволяє негайну виплату близько 2,7 мільярда доларів США
…
Триває чотириста перша доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України
…
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на останні заяви Олександра Лукашенка про перемир’я в Україні на основі нинішньої лінії фронту.
«Ще раз по пунктах. Будь-яке припинення вогню буде означати право РФ залишитися на окупованих територіях. Цього категорично не можна допустити. Україна має право переміщувати на своїй території війська і техніку так, як вважає за потрібне. Дивні «миротворці» виглядають комічно», – написав Подоляк у твітері.
Найближчий союзник президента РФ Володимира Путіна Олександр Лукашенко сьогодні у своєму виступі з посланням до парламенту та білоруського народу звинуватив владу України і Захід у тому, що йде війна. Лукашенко також пригрозив ядерною війною: за його словами, «якщо керівництво Росії зрозуміє, що буде розвал Росії, буде застосовано ядерну зброю».
У зв’язку із цим він назвав небезпечними плани контрнаступу Збройних сил України. «Це найгірше, що можливо за нинішніх умов. Тому що може перекреслити всі надії на переговорний процес і призведе до незворотної ескалації конфлікту», – заявив союзник Путіна.
Лукашенко закликав до перемир’я в Україні на основі нинішньої лінії фронту, «без права переміщення, перегрупування військ з обох сторін, без права перекидання зброї та боєприпасів, живої сили та техніки». За його словами, якщо таке перемир’я буде порушено, російські військові матимуть право застосувати «і збіднений, і збагачений» уран – тут також звучить натяк застосування ядерної зброї.
Як Україна, так і країни Заходу, що її підтримують, заявляють, що перемир’я в нинішніх умовах, без виведення російських військ з території країни, неприйнятне.
Білорусь надає Росії сприяння у її війні проти України, проте прямо не бере участі у бойових діях. При цьому в країні розміщено російський контингент та військову авіацію. Сховище для тактичної ядерної зброї, за словами Путіна, має бути споруджено до 1 липня. Плани розмістити цю зброю в Білорусі викликали осуд США та їхніх союзників.
У РНБО України після заяви Путіна зазначили, що Кремль взяв Білорусь в «ядерні заручники». НАТО називає ядерну риторику Росії небезпечною та безвідповідальною.
…
31 березня у мережі користувачі почали писати про «ажіотаж» через придбання окремих видів ліків у аптеці
…
«Найближчими днями Фінляндія офіційно приєднається до нашого Альянсу. Їхнє членство зробить Фінляндію безпечнішою, а НАТО – сильнішим»
…
Раніше 31 березня президент України Володимир Зеленський опублікував відео до річниці звільнення від російської окупації Бучі – міста, яке стало символом воєнних злочинів, скоєних бійцями армії РФ в березні 2022 року
…
Серед 10 російських кораблів – один підводний ракетоносій
…
«Дуже важливо, щоб ми погодилися щодо фундаментального принципу, згідно з яким атомна станція не повинна бути атакована за жодних обставин» – Рафаель Ґроссі
…
Дональду Трампу cуд присяжних в Нью-Йорку висунув звинувачення після розслідування виплати грошей за мовчання порнозірці Стормі Деніелс
…