Daily Archives

22 Articles

your ad here
Posted by Ukrap on

Степанов пояснив вибір компанії для закупівлі вакцини від COVID-19 умовою китайського виробника

Міністерство охорони здоров’я України обирало оператора для закупівлі вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 на вимогу китайського виробника. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив в інтерв’ю телеканалу «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки» 8 січня.

Йдеться про компанію «Лекхім», яка належить Валерію Печаєву. Медіа називають його соратником колишньої міністерки охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїси Богатирьової.

Читайте також: Україна «найближчим тижнем» укладе договори на вакцини з «іншими виробниками» – МОЗ

«Те, що стосується підприємства «Лекхім», з яким укладено договір, і ми про це відразу заявили, це була умова, що компанія Sinovac Biotech, яка хотіла здійснювати постачання в Україну через це фармпідприємство – а це геть не маленьке фармацевтичне підприємство, яке, наскільки я розумію, давно співпрацює з компанією Sinovac Biotech, і це була умова китайської сторони, що своє постачання вони будуть здійснювати через це підприємство. Тому з ними уклали договір. Далі з іншими виробниками укладуть договори, відповідно, про ті чи інші кількості вакцин», – сказав міністр.

Він розкритикував громадську організацію «Пацієнти України», яка звинуватила очільника МОЗ у самостійному призначенні компанії для закупівлі вакцини. За словами Степанова, його «не бентежить» репутація «Лекхімку».

Читайте також: Шмигаль просить президентку Єврокомісії «сприяти ранньому доступу» України до вакцинації – лист

«Він мене абсолютно не бентежить. А що таке «негативний фон» навколо цього підприємства? Це українське фармпідприємство, яке випускає лікарські засоби, які використовуються на території України. Ви вирішили, що у нас є «негативний фон», тому що якась організація щось там вигадала і заявила? Я навіть не розумію, на підставі чого він мене може бентежити», – заявив голова МОЗ.

6 січня Максим Степанов заявив про намір забрати в державного підприємства «Медичні закупівлі» функцію закупівель вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19. Він звинуватив державне підприємство «Медичні закупівлі» в «неефективності». Згодом у підприємстві відповіли на критику міністра і натомість заявили про хиби у роботі МОЗ під його керівництвом.

your ad here
Posted by Ukrap on

У ЄС офіційно схвалили по шість доз вакцини Pfizer із флакона замість п’яти

У Європейському союзі Європейське агентство медичних препаратів схвалило використання кожного флакона вакцини проти COVID-19 спільної розробки компаній Pfizer і BioNTech, яка виходить на ринок із назвою Comirnaty, для отримання шести доз вакцини, а не п’яти, як пропонував сам розробник.

Цей крок прискорить вакцинування в усьому Євросоюзі, бо може збільшити число наявних доз вакцини з тієї самої кількості флаконів аж на 20 відсотків.

Наявність у флаконі більшої кількості препарату, ніж потрібно, є стандартним кроком, що бере до уваги неминучі втрати при застосуванні. Як з’ясувалося, у флаконах вакцини Comirnaty це перевищення часто дає можливість отримати цілу додаткову дозу – якщо використовувати шприци з малим «мертвим об’ємом» між поршнем і голкою, препарат у якому залишається в шприці після впорскування і таким чином не може бути використаний.

У низці країн така практика щодо цієї вакцини вже застосовується: вона офіційно затверджена у США, Великій Британії, Ізраїлі й деінде. В тому числі, її запровадили власними рішеннями і в деяких країнах Євросоюзу. Наприклад, у Чехії Міністерство охорони здоров’я скористалося винятком, передбаченим законом країни про лікарські препарати, і схвалило таку зміну ще 29 грудня.

При цьому забороняється намагатися отримати шосту дозу, якщо препарату для неї не вистачає. Зливати рештки з кількох флаконів для отримання додаткової дози також заборонено. А невикористані протягом шести годин після приготування дози вакцини мають бути знищені. Таким чином, із одного флакона не обов’язково може вийти шість доз – але спроба отримати їх тепер схвалена офіційно.

Кожен флакон вакцини Comirnaty розробки Pfizer і BioNTech містить 0,45 мілілітра концентрованої вакцини – значно менше, ніж об’єм флакона. Перед використанням її розріджують у цьому ж флаконі фізіологічним розчином до об’єму 2,2 мілілітра. Доза для вакцинації становить 0,3 мілілітра. Таким чином, суто арифметично могло б ітися й про сім доз – але на практиці це неможливо, бо більші чи менші втрати неминучі.

Також 8 січня в Європейському союзі повідомили, що законтрактували додатково 300 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 розробки Pfizer-BioNTech до тих 300 мільйонів, про які домовилися раніше.

Загалом ЄС має контракти приблизно на 2 мільярди доз вакцин шести розробників: Moderna, AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV, Pfizer-BioNTech і CureVac.

Із них на цей час у Євросоюзі схвалені для використання тільки вакцини розробки Moderna і Pfizer-BioNTech. Як повідомило 8 січня Європейське агентство медичних препаратів, до кінця місяця можуть також схвалити вакцину AstraZeneca.

Наявні нині вакцини проти COVID-19 передбачають застосування для кожної щепленої людини двох доз вакцини з проміжком у три чи чотири тижні.

Країни і міждержавні об’єднання ще з весни 2020 року закладають у контракти з розробниками на перспективу більші кількості доз вакцин проти COVID-19, ніж було б потрібно для вакцинування їхнього населення, – бо на час укладення контрактів іще не було відомо, чи вдасться створити ту чи іншу вакцину, чи буде вона дієвою і чи отримає належне схвалення.

your ad here
Posted by Ukrap on

Одному із затриманих за штурм Капітолію знадобився перекладач російської – ЗМІ

Одному із затриманих за штурм Капітолію в столиці Сполучених Штатів Вашингтоні знадобився перекладач російської мови, повідомляє американське видання Washington Post 8 січня.

Про це журналісти повідомили за підсумками першого судового засідання Вищого суду у Вашингтоні, де розглядали звинувачення проти 40 із затриманих у зв’язку з подіями в Капітолії.

Читайте також: «Більше шкоди, ніж користі»: сенатор-республіканець Грем про намір імпічменту Трампа

«Одну людину заарештували за володіння «автоматичною зброєю військового типу» та 11 коктейлями Молотова, повідомили прокурори. Ще одному відповідачу пред’явили звинувачення у нападі на офіцера поліції з хокейною клюшкою. Ще один, якому знадобився перекладач російської мови, сказав судді: «Я не знаю, про яке незаконне проникнення ви говорите», – повідомляє кореспондент WP.

Інша журналістка, співробітниця BuzzFeed Ема О’Коннор, повідомила, що затримана – жінка, яка говорить тільки російською.

«Хтось, хто говорить лише російською і має російського перекладача, наразі притягена до відповідальності за незаконне проникнення та порушення комендантської години, як і інші заколотними, хоча вона сказала, що не розуміє, про що йдеться, тому що «нікуди не проникала». Я не вловила її імені, але вона живе в штаті Орегон», – написала О’Коннор у Твітері.

Група прихильників чинного президента Дональда Трампа 6 січня після мітингу в Вашингтоні увірвалася в будівлю Капітолію, де в цей час відбувалася спільна сесія палат Конгресу США. Вони мали затвердити перемогу демократа Джо Байдена на виборах президента. У засіданні оголосили перерву, поліція Капітолію евакуювала членів Конгресу з будівлі.

П’ятеро людей загинули, 52 людини були заарештовані. Вночі проти 7 січня офіційний представник Капітолію повідомив, що будівля знову взята під охорону.

 

your ad here
Posted by Worldkrap on

Pelosi, Top General Discuss Preventing Trump Military Actions

Amid growing concerns about what U.S. President Donald Trump might do during his last days in office, House Speaker Nancy Pelosi said Friday that she had asked a top Pentagon general what measures were in place to prevent the president from launching a nuclear weapons attack.The possibility, while seemingly remote, may be a consideration in a drive by Pelosi and some other national leaders to remove Trump from office even before his term in office ends on January 20.FILE – In this Sept. 22, 2020, photo Joint Chiefs Chairman Gen. Mark Milley listens during a meeting at the Pentagon in Washington.“This morning, I spoke to the Chairman of the Joint Chiefs of Staff Mark Milley to discuss available precautions for preventing an unstable president from initiating military hostilities or accessing the launch codes and ordering a nuclear strike,” Pelosi wrote in a letter to her Democratic Party colleagues in the House of Representatives.“The situation of this unhinged president could not be more dangerous, and we must do everything that we can to protect the American people from his unbalanced assault on our country and our democracy.”Asked to confirm the call had taken place, a spokesman for Milley told VOA, “He answered her questions regarding the process of nuclear code authority.”The spokesman did not elaborate on what was said during the call.Illegal orderThe president has sole authority to order the launch of a nuclear weapon and does not require the approval of Congress or his military advisers. But if a military commander were to determine, on advice of his lawyers, that such an order was illegal, then the order could be refused.Past and present Pentagon leaders have also said they would not obey an illegal order from the president.Pelosi and her colleagues are also anxious to see the president held accountable for his role in inciting the mob that overran the U.S. Capitol this week, delaying the certification of the election of President-elect Joe Biden and leading to the deaths of five people, including a Capitol Police officer.A move to impeach Trump for the second time – if he was convicted in the Republican-led Senate — would also have the effect of preventing him from ever again holding federal office.FILE – Vice President Mike Pence speaks during the Turning Point USA Student Action Summit, Dec. 22, 2020, in West Palm Beach, Fla.Democratic congressional leaders have also called on Vice President Mike Pence to invoke the 25th Amendment, which offers an alternative and perhaps quicker way to remove the president from office. Pence has not responded but has reportedly told colleagues he does not favor such action.Passed in the 1960s, the 25th Amendment to the U.S. Constitution allows for the temporary transfer of power from the president to the vice president if the president is incapacitated, with the approval of the majority of the Cabinet. But analysts say that option could be difficult to exercise with just days left in Trump’s presidency.Power can be reclaimed“It’s also very difficult in a situation in which the president is not in a coma or not otherwise physically incapacitated so that he can’t function or operate, because under the 25th Amendment, once it is invoked, the president can notify Congress that he is able to discharge the powers of the office and take that power back,” said John Hudak, a senior fellow in governance studies at the Brookings Institution.Senate Minority Leader Chuck Schumer and Pelosi warned that if Pence did not take action, congressional Democrats would pursue a vote on articles of impeachment.“The president’s dangerous and seditious acts necessitate his immediate removal from office,” Schumer and Pelosi said Thursday.An overwhelming number of Democratic lawmakers – and some Republicans – have expressed support for removing Trump from power or censuring his actions. But following Pelosi’s remarks, House Republican leader Kevin McCarthy indicated he did not support impeachment.FILE – House Minority Leader Kevin McCarthy, R-Calif., speaks during a news conference on Capitol Hill in Washington, Nov. 12, 2020.“Impeaching the president with just 12 days left in his term will only divide our country more,” he said.McCarthy said he had reached out to Biden to plan to speak with him about how to work together to lower tensions and unite the country.On Friday, Biden told reporters in Wilmington, Delaware, that the quickest way to remove Trump from office will be during the official transfer of power when Biden is sworn in alongside Vice President-elect Kamala Harris on Inauguration Day. “What actually happens before or after that is a judgment for the Congress to make,” Biden said.Previous impeachmentIf lawmakers move forward with Trump’s impeachment, it would be the second time. Trump was impeached on charges of abuse of power and obstruction of Congress in December 2019 but was acquitted in a trial in the U.S. Senate in February 2020. No American president has ever faced two impeachment votes.  “There are two reasons to pursue impeachment,” said Paul Berman, a professor of law at the George Washington University School of Law. “One is simply to make it clear that a sitting president inciting an insurrection against the United States government is perhaps the worst thing that a president could ever possibly do. And that statement needs to be made. Second, and more pragmatically, if he were impeached, and convicted, that would prevent him from running for office in the future.” While it is unlikely U.S. lawmakers have time to return to work to enact the complicated procedures for an impeachment before the end of Trump’s term, analysts say a Senate trial could be held after the president leaves office. “There’s nothing that I can see in the Constitution that would prevent an impeachment trial and conviction from happening in the days after he leaves office,” Berman said. “We need to create accountability that a president cannot do what he did and also because we want to prevent him from holding office ever again.”  

your ad here
Posted by Worldkrap on

UN Rights Chief Condemns Attack on US Capitol as Assault on Democracy

U.N. High Commissioner for Human Rights Michelle Bachelet condemned Wednesday’s attack on the U.S. Capitol building as an assault on democratic freedoms and called for a thorough investigation into the events.Bachelet blamed the attack on a deliberate distortion of facts and incitement to violence and hatred by political leaders. Her spokeswoman, Ravina Shamdasani, said their allegations of electoral fraud are part of an effort to undermine the United States’ political process.Shamdasani said it is gratifying to see that these efforts have not succeeded, however, their destructive impact and the disruption of the democratic process is deeply troubling.”We call on leaders from across the political spectrum, including the president of the United States, to disavow false and dangerous narratives, and to encourage their supporters to do so as well,” she said. “We note with dismay the serious threats and destruction of property faced by media professionals…The free media is indispensable to democracy and attacks on independent media and media workers are assaults on all of us.”Shamdasani said violence against media has been fueled by inciteful language depicting journalists as so-called enemies of the people, and noted the display of white supremacy symbols by rioters who attacked the U.S. Capitol was very disturbing.”We are concerned that some of the protestors were clearly displaying symbols of racial and ethnic hatred and white supremacy including the Confederate flag, clothes displaying anti-semitic logos and a noose erected from across the capitol.”Shamdasani said High Commissioner Bachelet condemns this display of overt racist symbols and is calling on all political leaders to condemn them as well. She called the loss of life, including that of a policeman and four others, very regrettable and says the deaths must be investigated.

your ad here
Posted by Worldkrap on

London Mayor Declares ‘Major Incident’ Due To COVID-19 Threat

London Mayor Sadiq Khan Friday declared a “major incident” in the city, due to the rapid spread of COVID-19 there, which he said could overwhelm the National Health Service if it remains unchecked.Khan posted a statement to his official Twitter account and told reporters that he has never been more concerned about the pandemic than he is now. He cited an Office of National Statistics estimate saying one in 30 people in the British capital now has the virus, and said in some areas, it is closer to one in 20.In his statement, the mayor cited signs the virus may be out of control. He said the London Ambulance Service is now taking up to 8,000 emergency calls a day, compared to 5,500 on a typical busy day, and there are now 35 percent more people hospitalized with COVID-19 in London than the peak in the spring.The mayor says he has reached out to Prime Minister Boris Johnson for financial support for Londoners who need to self-isolate and are not able to work.  He is urging residents to stay at home if possible and to wear face masks if they must go out.A major incident is defined as being “beyond the scope of business-as-usual operations, and is likely to involve serious harm, damage, disruption or risk to human life or welfare, essential services, the environment or national security.” It is an event or situation with a range of serious consequences, which requires special arrangements to be implemented by one or more emergency agency.

your ad here
Posted by Worldkrap on

Massive Sinkhole Opens in Naples Hospital Parking Lot

Officials in Naples, Italy Friday reported a massive, 2,000-square meter sinkhole opened in the parking lot of the Hospital of the Sea parking lot, swallowing cars and knocking out power at a nearby facility for COVID-19 patients, but no injuries were reported.The firefighters say the hole, about 20 meters deep, opened in the early morning hours and residents in the area reported hearing an explosion at the time. But the officials say it is unclear if the explosion occurred before or after the ground collapsed. Italian media reports say the explosion may have been from gas or oxygen pipes below street level.Chief firefighter Commander Ennio Aquilino told Italian television channel SkyTG 24 the sinkhole could have been caused by an infiltration of water underground as a result of recent heavy rains.  
Officials say some patients at the COVID-19 facility had to be evacuated.News reports quote the regional governor, Vincenzo De Luca, as saying the COVID-19 facility would reopen within days after electricity and water service were restored. The hospital continued operations using backup systems.

your ad here
Posted by Ukrap on

«Локдаун» у Тернополі: кожен працює на свій розсуд – відео

В Україні загалом локдаун, а у Тернополі з 8 січня не ввели жодних обмежень, згідно з рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при міській раді. Відтак до 11 січня кожен підприємець працює на свій розсуд: одні вийшли на роботу, інші – зачинились. Мер Тернополя Сергій Надал вихідний і не прокоментував ситуацію у місті. Як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода, в Тернополі працює багато крамниць і кав’ярень. На вулицях міста не видно патрульних поліцейських груп, які б перевіряли виконання карантинних обмежень. За даними обласної поліції, у місті сьогодні 10 груп правоохоронців перевіряють дотримання вимог Кабміну, але проводять більше профілактичні розмови. Складені три протоколи на порушників. 6 січня у Тернополі вирішили не вводити локдаун, однак наступного дня мер Тернополя припустив, що карантин усе-таки можуть посилити в разі погіршення епідемічної ситуації.