your ad here
Posted by Ukrap on

Поліція повідомила про низку кримінальних проваджень за фактами порушень у «день тиші»

Національна поліція України повідомила 24 жовтня, що станом на 21.00 того дня поліцейські зафіксували 891 заяву і повідомлення щодо порушень, за 29 фактами відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, Також поліцейські склали 109 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень виборчого законодавства.

Із усіх зафіксованих порушень 507 пов’язані з незаконною агітацією. З них найбільше зафіксовано випадків агітації на білбордах – 218, іще 125 – агітація на будівлях, 83 – роздача агітаційної продукції, 35 – заклики голосувати за партію або кандидата, 17 – агітація у ЗМІ, 12 – агітація на автомобілях, 8 – агітація без ознак належності до політичної сили, 6 – встановлення агітаційних наметів, 3 – агітація в громадському транспорті, мовиться в повідомленні.

За цими даними, найбільше порушень зафіксовано у Дніпропетровській області – 62, у Рівненській – 59, у Донецькій – 48, у Харківській – 44, у Львівській – 35, у Київській – 29, у Чернівецькій – 26, у Херсонській – 21, в Івано-Франківській – 17, в Одеській та Чернігівській – по 16, у Вінницькій, Миколаївській та Черкаській – по 15, у Кіровоградській – 14, у місті Києві – 13, у Полтавській – 12, у Волинській – 11, Житомирській – 10, у Тернопільській та Луганській – по 9, у Сумській – 5, у Хмельницькій – 4, у Запорізькій – 2.

Поліцейські склали станом на вказаний час 109 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень. Із них 51 протокол – за ст. 212-10 (порушення обмежень щодо ведення передвиборчої агітації), 47 – за ст. 212-13 (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації, які не містять відомостей про установу…), 4 – за ст. 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів), 2 – за ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей), 2 – за ст. 212-14 (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також по одному протоколу було складено за ст. 212-20 (порушення порядку опублікування документів, пов’язаних із підготовкою і проведенням виборів, референдуму); ст. 173 (дрібне хуліганство) і ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського…) КУпАП., повідомили в НПУ.

За 29 фактами відомості внесено до ЄРДР, із них 24 – за подіями, які були вчинені безпосередньо у «день тиші». З усіх кримінальних проваджень 8 – за ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 6 – за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму), 3 – за ст. 185 (крадіжка), 3 – за ст. 158 (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців), 2 – за ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) і ще 2 – за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Також по одному кримінальному провадженню було відкрито за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборчої агітації чи агітації референдуму), ст. 382 (невиконання судового рішення), ст. 296 (хуліганство), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) і ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, повідомило управління комунікації НПУ.

На сайті поліції оприлюднена ціла низка повідомлень про конкретні випадки, серед яких повідомлення про підозри за підкуп виборців і викриття цілих мереж підкупу виборців, перешкоджання здійсненню виборчого права, розповсюдження агітації неправдивого змісту й інші порушення виборчого законодавства тощо. Ще більше таких повідомлень є на сайтах регіональних підрозділів НПУ.

Відповідно до законодавства, доба напередодні дня виборів є так званим «днем тиші», протягом якого, як і в день виборів, заборонена передвиборча агітація. Цього разу таким днем було 24 жовтня напередодні місцевих виборів в Україні, призначених на 25 жовтня.

your ad here

коментуйте