Daily Archives

17 Articles

your ad here
Posted by Ukrap on

Через «вибори» в ОРДЛО вже відкрите провадження – прокуратура

Українські правоохоронці на Донбасі почали кримінальне провадження у зв’язку з планованими «виборами» на окупованих територіях Донецької області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, повідомили у прокуратурі області.

Як мовиться в повідомленні, провадження відкрило Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області.

Як заявила прес-служба прокуратури Донеччини, представники влади Росії проводять заходи для організації та проведення 11 листопада на окупованій території Донецької області так званих «виборів» голови угруповання «ДНР», а також «депутатів парламенту» цього угруповання. Це є «продовженням злочинних дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України», наголошують у прокуратурі. Такими діями представники влади Росії порушують принципи та норми міжнародного права, «намагаючись посилити свій контроль над окупованими територіями через легалізацію представників окупаційної адміністрації та одночасно створити ілюзію «свободи вибору та демократії», мовиться в повідомленні.

Прес-служба прокуратури Донеччини нагадує, що згадана стаття Кримінального кодексу передбачає: «особам, які вчиняють злочинні дії щодо реалізації вказаних незаконних заходів, загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої».

На цей час правоохоронці не повідомляли про таке ж провадження у зв’язку з аналогічними «виборами» на окупованій частині Луганської області, що теж заплановані на 11 листопада.

Підтримувані і спрямовувані Росією збройні сепаратистські угруповання «ДНР» і «ЛНР», визнані в Україні незаконними і терористичними, заявили про намір провести 11 листопада на окупованих частинах територій Донецької і Луганської областей «вибори» ватажків цих угруповань, а також їхніх «депутатів парламентів». Такі вибори суперечать мінським домовленостям, за якими місцеві вибори на нині непідконтрольних Україні територіях можливі лише після політичного врегулювання конфлікту, відповідно до українського законодавства і за стандартами ОБСЄ.

І Україна, і низка держав Заходу, і міждержавні об’єднання, зокрема, Євросоюз чи ОБСЄ, вже засудили плани проведення цих «виборів», наголосили на тому, що вони порушують мінські домовленості і перешкоджають виконанню цих угод, і попередили, що ці заходи є нелегітимними і не матимуть ніяких юридичних наслідків, а їхні «результати» не будуть визнані. Вони також закликали населення окупованих територій не брати участі у виборах, а від Росії, яка фактично керує цими територіями, вимагають скасувати цей захід.

Росія твердить, ніби мінські домовленості не забороняють таких виборів, бо, мовляв, про них там не згадано. Ці угоди тим часом передбачають на тих територіях єдині можливі вибори – місцеві, на згаданих вище умовах. Також Москва стверджує, що, мовляв, є не стороною, а лише «гарантом» виконання всіх трьох мінських домовленостей, а відтак не має за ними ніяких зобов’язань.

Київ і його західні союзники відкидають таке трактування і вимагають від Росії виконати її зобов’язання за «Мінськом». Зокрема, саме до виконання цих зобов’язань прив’язана можливість полегшення чи скасування санкцій, що їх наклали через агресію Росії на Донбасі Європейський союз, США, країни «Групи семи» і ще низка держав, включно з Україною (санкції, накладені через окупацію Криму, так само прив’язані до повернення Росією півострова під фактичну юрисдикцію України).

your ad here
Posted by Ukrap on

Бойко закликав до єдності «Опоблоку» після критики його рішення об’єднатися з Рабіновичем

Співголова опозиційної партії «Опозиційний блок» Юрій Бойко висловив сподівання, що його партія таки приєднається до оголошеного ним спільного проекту з партією «За життя» Вадима Рабіновича.

Переговори про це приєднання ще не завершені, і Бойко очікує на приєднання всієї його партії до проекту «Опозиційна платформа – За життя», сказав він увечері в ефірі телеканалу «112 Україна».

Він також додав, що єдиного кандидата на посаду президента України «Опозиційна платформа» висуне «після консультацій, після переговорів і після з’їздів партій».

Раніше 9 листопада інші чільні діячі «Опозиційного блоку» розкритикували рішення Бойка і Рабіновича створити спільний політичний проект із назвою «Опозиційна платформа – За життя» і висунути спільного кандидата на посаду президента України.

Зокрема, другий співголова «Опоблоку» Борис Колесніков заявив, що заява про створення цього проекту є «особистою ініціативою» Юрія Бойка, яка, за його словами, «не узгоджена з іншими членами «Опозиційного блоку» і не легітимізована з’їздом партії». Коментуючи повідомлення про висування Рабіновича на посаду президента України, Бойко також написав у фейсбуці, що його партія виступає за висування єдиного кандидата на виборах президента, «авторитетного представника промислових і підприємницьких кіл, місцевого самоврядування, що здатен перемагати на виборах, а не кандидата, що є підстилкою для нинішньої влади».

Так само й член фракції «Опозиційного блоку» у Верховній Раді, народний депутат Вадим Новинський заявив, що Юрій Бойко підписав угоду про об’єднання з партією «За життя» як приватна особа. Сам же «Опозиційний блок» ніяких рішень про це не ухвалював, заявив Новинський в інтерв’ю виданню «Українська правда».

Уранці 9 листопада народні депутати Юрій Бойко (фракція «Опозиційного блоку») і Вадим Рабінович (теж фракція «Опозиційного блоку» – з якого він вийшов і створив власну партію «За життя») заявили, що підписали в кулуарах Верховної Ради угоду про створення спільної «Опозиційної платформи – За життя». Угода, серед іншого, передбачає висунення в листопаді спільного кандидата на виборах президента. Відразу після оголошення про цю угоду політрада партії «За життя» ухвалила рекомендувати таким єдиним кандидатом її лідера Вадима Рабіновича, і він висловив подяку однопартійцям за таке рішення.

Попередніми днями, 4 листопада, головою політради партії «За життя» став лідер громадської організації проросійського спрямування «Український вибір» Віктор Медведчук, який раніше заявив про своє рішення приєднатися до цієї партії.

your ad here
Posted by Worldkrap on

China Warns US to Avoid Islands It Claims in South China Sea

China bluntly told the United States to stop sending ships and military aircraft close to islands claimed by Beijing in the South China Sea, during talks Friday that set the stage for a meeting between President Donald Trump and President Xi Jinping later this month.

The U.S. pushed back, insisting it will continue to “fly, sail and operate wherever international law allows.” In late September, U.S. and Chinese vessels nearly collided near a disputed reef.

Despite the frank airing of differences at the meeting in Washington of the two nations’ top diplomats and military chiefs, both sides stressed the need to tamp down tensions, which have flared amid a bitter trade dispute that Trump and Xi are expected to tackle at the Group of 20 summit in Argentina.

“The United States is not pursuing a policy of Cold War containment with China,” Secretary of State Mike Pompeo told reporters following the U.S.-China Diplomatic and Security Dialogue. “Rather we want to ensure that China acts responsibly and fairly in support of security and prosperity of each of our two countries.”

The talks were due to be held in Beijing last month but were postponed after Washington announced new arms sales to Taiwan, and after a Chinese destroyer came close to the USS Decatur in late September in what the U.S. Navy called an “unsafe and unprofessional maneuver.”

Beijing has sweeping but disputed sovereignty claims in the area.

“The Chinese side made it clear to the United States that it should stop sending its vessels and military aircraft close to Chinese islands and reefs and stop actions that undermine Chinese authority and security interests,” said Pompeo’s Chinese counterpart, Yang Jiechi, who also had sharp words over U.S. support for Taiwan.

However, Yang and Chinese defense minister Wei Fenghe spoke of the need to improve cooperation, including between the U.S. and Chinese militaries, to ease the risk of conflict as the two powers jockey for pre-eminence in the Asia-Pacific.

“Cooperation is the only option for us,” Wei said. “Confrontation and conflict between the two militaries will spell disaster for us all.”

Defense Secretary Jim Mattis asserted U.S. rights to freedom of navigation but also said the two sides should work together on areas of common interest. “Competition does not mean hostility. Nor must it lead to conflict,” Mattis said.

Although the rescheduling of the dialogue signaled an effort by the two sides to contain the slide in the relationship, it did not address the core dispute on trade. Trump has slapped tariffs on $250 billion in Chinese products, in a push to narrow the U.S. trade deficit and push back against what the U.S. views as predatory Chinese tactics on the high technology industry. Beijing has retaliated with tariffs on $110 million worth of U.S. goods.

Yun Sun, a China expert at the Stimson Center think tank, said Beijing is uncertain about what exactly Trump wants out of a trade deal, but hopes that with U.S. midterm elections out of the way, the mercurial American president may be more inclined to reach a compromise. “Their top priority is to stabilize relations,” she said.

On human rights, Pompeo voiced concern over China’s treatment of religious minorities, including the mass detention of minority Uighur Muslims. But overall, the tone of the U.S. officials’ public comments was milder than that of the Chinese. Yang insisted that Chinese people have freedom of religion, and that “foreign countries have no right to interfere.”

your ad here
Posted by Ukrap on

ГПУ повідомила, скільки танкових двигунів знайшли на складі підприємців

Генеральна прокуратура України повідомила, що в перебігу обшуку на складах у Житомирській області було виявлено товари подвійного використання та військового призначення, серед того й 84 двигуни до танків Т-72.

Санкціонований обшук складських приміщень, що використовуються суб’єктами господарювання для зберігання майна військового призначення, також виявив інше військове майно невстановленого походження, серед якого 3494 ящики з капсулями від патронів до стрілецької зброї (КВ-24 до патрона 7,62×39 та КВ-16 до патрона 5,45×39 – загалом 300 мільйонів штук, мовиться в повідомленні.

«Вказані вибухонебезпечні предмети зберігались особами з порушенням вимог безпеки в непристосованих приміщеннях, в безпосередній близькості до електророзподільних щитів та високовольтних мереж», – додали в ГПУ.

«Досудовим розслідуванням досліджується протиправна діяльність суб’єктів господарювання, які набули товари подвійного використання та військового призначення внаслідок фінансово-господарських операцій з підприємствами, що мають ознаки фіктивності. Зокрема, такі підприємства не здійснюють реальної господарської діяльності з пошуку, виготовлення та реалізації військової продукції, не мають виробничих потужностей та необхідного персоналу для здійснення такої діяльності, а використовуються посадовими особами державних підприємств для легалізації незаконно набутої продукції, яка виведена з-під контролю підприємств оборонно-промислового комплексу та військових частин або ввезена в Україну з порушенням правил митного оформлення», – заявили в Генпрокуратурі.

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, походження виявленого майна, а також вирішується питання щодо його вилучення та забезпечення належного зберігання, додали у відомстві.

Про які саме суб’єкти господарювання йдеться, в повідомленні не згадали.

Кримінальне провадження ведеться за статтями Кримінального кодексу України про крадіжку, вчинену у великих розмірах, підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців, ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

У здійсненому нещодавно журналістському розслідуванні йшлося про те, що гроші від державних танкових заводів виводять у готівку фіктивні фірми-«прокладки». Наразі не ясно, чи пов’язані нинішні події з наслідками того розслідування.

Двигуни до танків Т-72 також опинилися в липні в осередді скандалу на Львівському бронетанковому заводі – там підозрювали корупційну схему, за якою замість нових двигунів для танків Т-72 купували вживані.

Танки Т-72 і їхні модифікації, які з радянських часів виробляються в Росії, в незалежній Україні були зняті з озброєння, їх замінили танками Т-64 і їхніми модифікаціями українського виробництва. Сотні Т-72, які були на зберіганні, розпродали за кордон. Але з початком російської агресії проти України навесні 2014 року через брак боєздатних Т-64 танки Т-72 знову почали повертати на озброєння. Нині для Збройних сил України Київський бронетанковий завод розробив сучасну модифікацію цього танка, Т-72АМТ.

your ad here
Posted by Ukrap on

У США додали звинувачень розсилачеві поштових бомб

У США оголосили нові обвинувачення чоловікові, якого раніше звинуватили в розсиланні поштою вибухових пристроїв чільним представникам Демократичної партії та іншим відомим критикам президента-республіканця Дональда Трампа.

Федеральні прокурори у Нью-Йорку оголосили 56-річному мешканцеві штату Флорида на ім’я Сізар Сайок 30 кримінальних обвинувачень, серед них низку у використанні зброї масового руйнування і перевезенні вибухових речовин через межі штатів.

У разі визнання винним йому може загрожувати довічне ув’язнення.

Дотепер йому оголошували п’ять обвинувачень, і за ними в разі визнання винним його могли засудити до 48 років позбавлення волі.

Сізара Сайока арештували у Флориді 26 жовтня після широких пошуків по всій країні. Його взяли під арешт без можливості вийти під заставу.

Його пов’язують із більш ніж десятком випадків надсилання пакунків із вибуховими пристроями адресатам по всій країні. Серед них – провідні діячі демократів, колишні президенти Білл Клінтон і Барак Обама, чи колишня держсекретар Гілларі Клінтон.

Жоден із вибухових пристроїв не спрацював до того, як вони були знешкоджені.

your ad here
Posted by Worldkrap on

US Remains Committed to N. Korea Sanctions

U.S. Ambassador to the United Nations Nikki Haley told reporters North Korea hasn’t progressed enough on the denuclearization front to warrant lifting sanctions.

She made the remarks prior to entering a closed-door U.N. Security Council session called by Russia to discuss the topic.

“If you look at the resolutions, and the way they were set up was they specifically dealt with the threat to peace and security by weapons of mass destruction and ballistic missiles,” she added. “That threat is still there, they still have their facilities, they have still not allowed inspectors to go and inspect the nuclear facility or the ballistic missile facility. And as long as that’s happening, we need to stay the course.”

Haley said Washington had caught Moscow breaking North Korean sanctions and characterized the meeting as an attempt by Russia to strengthen ties with Pyongyang.

Margaret Besheer at the United Nations Contributed.

your ad here
Posted by Worldkrap on

Financial Times Editor Refused Entry to Hong Kong

The Asia editor of the Financial Times has been refused entry to Hong Kong, weeks after he was denied a new work visa in what critics call an ominous sign of Beijing encroaching on the semi-autonomous Chinese territory’s civil liberties.

The newspaper reported that Victor Mallet was turned away at the border on Thursday after being questioned for several hours. He had sought to enter as a visitor.

Mallet’s visa rejection in October came shortly after he hosted a talk at the Hong Kong Foreign Correspondents’ Club by the head of a now-banned political party advocating the financial hub’s independence from China.

That brought heated criticism from the territory’s pro-China elites, some of whom called for the journalists’ organization to be kicked out of its clubhouse in the central financial district.

Hong Kong’s immigration authority has given no explanation for his expulsion and on Friday responded with a statement saying it would “act in accordance with the laws and policies and decide whether the entry will be allowed or refused after careful consideration of the circumstances of each case.”

In Beijing, foreign ministry spokeswoman Hua Chunying said Hong Kong had the right to decide who could enter the territory.

“As you know, when people travel around the world, it is normal for every country to permit or reject a visitor’s entry according to its law governing the administration of entry and exit,” Hua said at a daily news briefing.

Despite Mallet’s rejection, Hong Kong on Friday permitted dissident writer Ma Jian to enter to attend a literary festival, even after an arts venue in the city had canceled his appearance.

Soon after his arrival, festival organizers tweeted that the venue had reversed its position and would allow him to speak.

Ma, whose novels frequently satirize China’s Communist leaders, told reporters at the Hong Kong airport that he had experienced nothing unusual while passing through passport control.

“The lecture will definitely happen. If there is a single Hong Kong person who is willing to listen, or a single reader who contacts me, I will be there,” Ma said.

Ma speculated there was a “black hand” behind the authorities controlling the conditions under which he could appear, but vowed to “communicate with readers over these days in Hong Kong however possible.”

In a statement Friday, the Hong Kong Journalists Association said that in barring Mallet’s entry, the government was “severely violating the freedoms of press and speech, and further damaging the reputation and status of Hong Kong as an international city,” according to the newspaper South China Morning Post.

Pro-democracy legislators on the city council also expressed worries over the incident, saying the erosion of basic legal rights could harm Hong Kong’s ability to attract foreign investment.

The denial of a visa to Mallet had been widely condemned by journalists, human rights and civic society groups in Hong Kong, who saw it as a sign of China’s growing encroachment on freedom of speech in the Asian financial hub.

Concerns have also been raised by the apparent kidnappings and prosecutions in China of independent booksellers and legal cases brought against pro-democracy legislators and organizers of large-scale anti-government protests in 2014.

Hong Kong was promised semi-autonomy for 50 years as part of its 1997 handover from British rule, allowing it to retain its limited democracy and rights to assembly and free speech that are denied on the Chinese mainland.

The Foreign Correspondents’ Club dates back more than 75 years to when Hong Kong was a British colony.

At the August 14 talk at the FCC, Mallet introduced Hong Kong National Party leader Andy Chan by acknowledging official criticism while citing the territory’s tolerance for dissent.

your ad here
Posted by Worldkrap on

One Man Stabbed to Death, at Least Three Wounded in Australia

A man stabbed several people, killing one in the Australian city of Melbourne Friday.

Australian police say they believe the attack in Melbourne, the country’s second-largest city is linked to terrorism.

The counter-terrorism command has taken a lead role in the investigation, authorities said.

Victoria state police Commissioner Graham Ashton said the suspect, now deceased, was originally from Somalia and was known to police.

 

Police opened fire on the suspect as he was swinging a knife at two police officers in the downtown area of the city, before one officer shot him in the chest. He was transported to a hospital where he later died.

Police had initially responded to a report on a burning car, but when they arrived at the scene found that people had been stabbed. 

The suspect drove the car laden with gas cylinders on the same street where a fatal, but not terror-related incident occurred in January 2017 in which a man plowed his car into pedestrians, killing six people and wounding 30.