Posted by Ukrap on

У чилійській пустелі стартувало будівництво найбільшого в світі оптичного телескопа

У чилійській пустелі Атакама 26 травня розпочалось будівництво найбільшого в світі оптичного телескопа, який буде уп’ятеро потужніший за нині працюючий Very Large Telescope.

Прилад розташують на горі висотою три тисячі метрів. Діаметр його головного дзеркала становитиме 39 метрів. Очікується, що телескоп прискорить відкриття нових планет в інших сонячних системах і пошук ще менших планет, ніж ті, які виявлені досі, а також дозволить отримувати інформацію про склад небесних тіл і можливість існування там життя. Запуск системи очікують у 2024 році.

За словами вчених, сухий клімат Атаками – це найкращі умови для спостереження, які можна знайти на Землі.

Будівництво гігантського телескопа фінансується Європейською південною обсерваторією, що об’єднує 15 європейських держав та Бразилію. Орієнтовна вартість проекту – 1 мільярд євро.

Нині найбільшим оптичним телескопом є Very Large Telescope (VLT), що також працює в Чилі: 

Найбільший у світі радіотелескоп – FAST – був запущений у вересні в Китаї.

У квітні Національна аерокосмічна адміністарція США (NASA) повідомила про виявлення на супутниках Сатурна (Енцеладі) та Юпітера (Європі) компонентів, необхідних для підтримки мікробного життя.

Схожі процеси на супутнику Юпітера були виявлені космічним телескопом «Габбл» – унікальною багатоцільовою орбітальною обсерваторією. На Європі «Габбл» в 2014 та 2016 роках спостерігав імовірні виверження шлейфів. Учені вважають, що це може бути формою хімічної енергії, яка може живити мікроорганізми.

коментуйте