Posted by Ukrap on

У Києві представники пацієнтських організацій принесли депутатам «пакунки життя»

У Києві представники пацієнтських та громадських організацій принесли понад 400 «пакунків життя» для народних депутатів.

Активісти закликають депутатів проголосувати за пакет законопроектів щодо реформи охорони здоров’я.

Організатори акції запакували у картонні коробки знеболювальні засоби, вакцини, стетоскопи та інше – речі, які для кожного пацієнта символізують життя.

Окремі пакунки активісти підготували для спікера Верховної Ради, президента та прем’єр-міністра.

«Коли вони сьогодні отримають ці посилки, вони мають час відповісти. І ми сподіваємося, що те звернення від пацієнтів, яке лежить в цих коробках, змінить точку зору особисто кожного», – зазначає голова координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей.

Йдеться про урядові законопроекти №6327 – про державні фінансові гарантії, №6328 – додаткові гарантії для учасників війни, №6329 – зміни до Бюджетного кодексу, №6347 – зміни до закону про «Про публічні закупівлі». Завдяки ухваленню цих законопроектів, пацієнт зможе сам обирати, у яку лікарню йому звертатися – державну, комунальну чи приватну, адже саме законопроекти з реформування системи охорони здоров’я втілюють принцип «гроші слідують за пацієнтом» і створюють здорову конкуренцію між лікарняними установами. У МОЗ закликають ухвалитиці документи до 16 травня.

20 квітня пацієнтські організації закликали президента України визнати реформаторські законопроекти уряду пріоритетними, а Верховну Раду проголосувати за цей пакет. Відкрите звернення підписали 17 пацієнтських організацій. 

коментуйте