Posted by Ukrap on

Президент Франції: новим прем’єром буде Едуар Філіп

Мер міста Гавр на північному заході Франції, правоцентрист Едуар Філіп призначений новим прем’єр-міністром Франції. Про це рішення нового президента Франції Емманюеля Макрона повідомив генеральний секретар Єлисейського палацу Алексі Колер.

Попередній голова уряду Бернар Казнев склав свої повноваження у зв’язку із завершенням президентських повноважень Франсуа Олланда.

46-річний представник партії «Республіканці» Едуар Філіп представляв свій регіон у парламенті в останні п’ять років. Він і Макрон мають схожі погляди на економіку і соціальні питання.

14 травня Макрон склав присягу на церемонії в Єлисейському палаці в Парижі. Перед тим він провів нараду зі своїм попередником на посаді, соціалістом Франсуа Олландом.

39-річний Макрон є наймолодшим в історії президентом Франції. Він є колишнім міністром економіки і банкіром, який ніколи не обіймав виборних посад. Перед ним постають складні проблеми – високий рівень безробіття, боротьба з підтримуваним ісламістами насильством тощо.

На виборах у другому турі 7 травня Макрон, набравши 66% голосів, переміг лідерку ультраправих Марін Ле Пен. Нині опитування показують, що його рух La Republique En Marche («Республіко, вперед!») має високі шанси виграти заплановані на 11 та 18 червня вибори до Сенату Франції. Пропрезидентська сила дещо випереджає партію «Республіканці» та ультраправий «Національний фронт».

коментуйте