Posted by Ukrap on

Гройсман просить ГПУ і НАБУ не допустити банкрутства Одеського припортового заводу

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає правоохоронні органи не допустити банкрутства «Одеського припортового заводу», який є одним з найбільших підприємств хімічної галузі країни. Відповідного листа він направив до Генеральної прокуратури України і Національного антикорупційного бюро.

«З метою захисту інтересів держави та недопущення доведення до банкрутства одного з найбільших вітчизняних підприємств, прошу розглянути можливість вступу Генеральної прокуратури України у цю справу», – мовиться у листі Гройсмана, який цитує прес-служба Кабміну.

Звертаючись до керівника НАБУ Артема Ситника, прем’єр закликав провести спеціальне розслідування діяльності посадовців підприємства.

«Враховуючи стратегічне значення підприємства для економіки та безпеки держави, прошу вас розглянути можливість проведення розслідування діяльності посадових осіб з метою виявлення фактів порушення інтересів держави та запобігання доведенню до банкрутства одного з найбільших державних підприємств», – зазначає Володимир Гройсман.

У п’ятницю у Фонді державного майна України повідомили, що Вищий спеціалізований суд зупинив виконання ухвали одеського суду про стягнення боргу з Одеського припортового заводу на користь компанії Ostchem Дмитра Фірташа.

Фонд державного майна 13 травня подав касаційну скаргу, фонд просить скасувати ухвали Южного міського суду та Апеляційного суду Одеської області щодо боргу ОПЗ, а також передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

У березні Южний міський суд Одеської області задовольнив клопотання представника компанії Ostchem про визнання та надання дозволу на примусове виконання на території України рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з ОПЗ на користь компанії Ostchem понад 193 мільйони доларів основного боргу і понад 57 мільйонів доларів нарахованої пені за прострочення платежів.

10 травня суд не задовольнив апеляційну скаргу ОПЗ, а ухвалу Южного міськсуду залишив без змін.

Компанія Ostchem Дмитра Фірташа продавала на ОПЗ газ. Публічне акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» – це гігантський український виробничий комплекс, що працює з 1978 року. Він розташований за 30 кілометрів від Одеси і займає площу 250 гектарів. Основна продукція – карбамід та аміак – мінеральні добрива, які використовують аграрії. Понад 20 років держава намагається його продати, проте приватизація щоразу зривається.

коментуйте