Posted by Ukrap on

Штат Гаваї вимагає призупинення дії нового імміграційного указу Трампа

Американський штат Гаваї подав перший судовий позов щодо нового указу президента США Дональда Трампа, який передбачає тимчасову заборону прийому біженців і замороження видачі нових віз до США громадянам шести переважно мусульманських країн.

Влада тихоокеанського штату заявила, що прагнутиме тимчасового призупинення дії рішення Трампа.

«Цей новий указ – нічого іншого, ніж заборона для мусульман у версії 2.0», – твердить прокурор Гаваїв Дуґ Чин.

«Під приводом гарантування національної безпеки, він (указ – ред.), як і раніше націлений проти іммігрантів і біженців. Він залишає відкритими двері для ще більших обмежень», – додав представник Гаваїв.

Міністерство юстиції США заперечує такі закиди, стверджуючи, що переконане «в тому, що дії президента є законними для захисту національної безпеки» країни.

У понеділок президент США Дональд Трамп підписав змінений указ про обмеження імміграції. Він передбачає 90-денне замороження видачі нових віз до США громадянам шести переважно мусульманських країн – Ірану, Сирії, Судану, Лівії, Сомалі й Ємену. При цьому, на відміну від попереднього, цей указ не займає прав громадян цих країн, що вже мають чинну візу або дозвіл на постійне мешкання у США. Також із переліку країн, яких стосуються обмеження, вилучили Ірак, що був у першому указі. Так само, як і перший указ, нинішній запроваджує 120-денне припинення програми приймання біженців у США. На відміну від первісного указу, новий набуває чинності не негайно, а з 16 березня. В ньому також уже немає припинення приймання біженців із Сирії на невизначений термін, що було в первісному указі.

коментуйте