Posted by Ukrap on

Суд зобов’язав захист Януковича ознайомитися зі справою про держзраду до 5 березня

Печерський районний суд Києва зобов’язав захист колишнього українського президента-втікача Віктора Януковича ознайомитися з матеріалами справи про державну зраду упродовж 17 днів, до 5 березня.

Таким чином, 15 лютого суд частково задовольнив клопотання військової прокуратури.

Раніше прокурор військової прокуратури Руслан Кравченко подав клопотання до Печерського районного суду Києва про встановлення стороні захисту екс-президента Віктора Януковича строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування щодо державної зради.

На початку лютого у прокуратурі заявили, що захисники Януковича вже розпочав ознайомлення з матеріалами справи. Водночас адвокати стверджували, що правових підстав для ознайомлення з матеріалами справи немає і захист не розпочав ознайомлення.

27 січня Генеральна прокуратура повідомила, що генпрокурор Юрій Луценко підписав повідомлення про зміну підозри Януковичу: тепер екс-президента підозрюють у державній зраді, пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території України, а також пособництві у веденні агресивної війни.

20 січня Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича.

Наприкінці листопада 2016 року Янукович як свідок давав свідчення у форматі відео-зв’язку у справі щодо 5 бійців розформованого спецпідрозділу «Беркут». Тоді він повідомив у суді, що перебуває в російському місті Ростов-на-Дону.

Віктор Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013-го до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Жодне з цих проваджень не розглядається у судах по суті.

Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він переховується на території Росії.

коментуйте