$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

Build a better website in under an hour. Start for free at us!
Posted by Ukrap on

Британський парламент проведе важливе голосування щодо Brexit

Британський парламент 12 березня має провести важливе голосування щодо плану з Brexit прем’єра Терези Мей. Голосування має відбутися за 17 днів до планованого виходу Великої Британії з ЄС, із угодою чи без неї.

«Зараз настав час зібратися, щоб підтримати цю вдосконалену угоду щодо Brexit і виконати доручення британського народу», – сказала Мей.

У січні парламент Британії вже відхиляв пропозицію Терези Мей щодо Brexit.

Нині на розгляд британських парламентарів будуть винесені домовленості, досягнуті Мей із ЄС 11 березня. На зустрічі британського прем’єра з головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером і головою делегації ЄС на переговорах про вихід Британії з ЄС Мішелем Барньє в Страсбурзі були узгоджені «юридично зобов’язуючі зміни» в угоді про Brexit.

Зокрема, Лондон і Брюссель домовилися про відсутність контролю на кордоні між Північною Ірландією, яка входить до складу Великої Британії, й Ірландією в складі ЄС. Нову угоду з цього питання укладуть до грудня 2020 року.

Юнкер підтвердив досягнення домовленості з Лондоном.

Нова угода стосується лише термінів виходу країни з ЄС, але не вказує, якими будуть майбутні відносини між Британією і ЄС.

Серед іншого, документ передбачає, що Британія при виході має сплатити 50 мільярдів доларів, і дозволяє дворічний перехідний період, в який незмінним залишаться відносини у сферах торгівлі, міграції, безпеки і поїздок.

Жан-Клод Юнкер наголосив, що це буде останній шанс для Лондона.

«Третього шансу не буде. Не буде подальшої інтерпретації інтерпретацій і ніяких подальших перезапевнень у запевненнях, якщо це важливе голосування провалиться», – сказав він.

Дата виходу Британії з ЄС – 29 березня – зараз встановлена законом. Щоб її перенести за менш ніж три тижні, що залишилися, треба встигнути ухвалити поправки до закону. Крім того, з перенесенням дати повинен погодитися ЄС.

Опозиція в парламенті Британії виступає за повторний референдум щодо виходу з ЄС. Частина ж правлячих консерваторів, які виступають за Brexit, не хоче голосувати за наявний проект угоди з ЄС, вони вважають його невигідним для Британії.

Парламент раніше доручив Мей домогтися від ЄС поступок принаймні з питання про кордон з Ірландією. Однак переговори на даний момент так і не привели до успіху.

$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

коментуйте