$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

Build a better website in under an hour. Start for free at us!
Posted by Ukrap on

ЄС підготував «план дій проти дезінформації»

Європейська зовнішньополітична служба та Єврокомісія на тлі наближення євровиборів збільшать фінансування свого дезінформаційного підрозділу до 5 мільйонів євро в 2019 році. Про це у Брюсселі повідомив віце-президент Єврокомісії Андрус Ансіп. 

«Це допоможе використовувати нові засоби і технології для боротьби з дезінформацією», – каже віце-президент Єврокомісії, зауважуючи, що це незначна сума, якщо порівнювати з Росією, яка витрачає на медіа, що поширюють дезінформацію, 1,1 мільярда євро щороку.

«Наша мета не полягає у створенні чогось подібного до того, що вже є в Росії – машини пропаганди в ЄС. Ми хочемо визначати, звідки йде дезінформація та зупиняти її, оприлюднюючи факти. Для цього ми маємо краще обмінюватися інформацією між підрозділами, які вже це роблять в кожній із країн ЄС. Але якби це залежало тільки від мене, то я б виділив не 5, а 50 мільйонів», – заявив представник виконавчого органу ЄС.

Як пояснюють у Єврокомісії, «філософія роботи, націленої на боротьбу з дезінформацією, – у спільних, об’єднаних зусиллях. Кожна з держав-членів має інвестувати в цю справу – грошима, персоналом чи розумними технологіями. Тому порівняння бюджетів ЄС та Росії на дезінформаційну компанію – некоректне, бо вводить в оману».

Порівняно із 1,9 мільйона євро, виділених у 2018 році, це все ж значно суттєвіший бюджет для протидії російській пропаганді та дезінформаційній кампанії, повідомляє брюссельський кореспондент Радіо Свобода.

Віце-президент Єврокомісії також повідомив, що планується істотно збільшити кількість персоналу, зокрема, підрозділу East StratCom, який займається моніторингом та спростуванням російської пропаганди. З-поміж інших численних пунктів нового «плану дій проти дезінформації», окремо виділяється запуск «Системи швидкого попередження», що працюватиме на всій території ЄС. Ця система буде «швидко реагувати на фейки правдивими фактами», – заявив Андрус Ансіп.

«Вона протидіятиме дезінформації твердими фактами, допоможе обмінам та оцінкам даних розвідки. Надаватимуться кращі та численніші аналізи загроз», – пояснив віце-президент Єврокомісії, додаючи, що «дезінформація є частиною воєнної доктрини Росії та її стратегії з розділення й послаблення Заходу».

Представництва ЄС у сусідніх країнах, у першу чергу, з-поміж держав колишнього Радянського Союзу, отримають необхідні інструменти для аналізу даних і також будуть значно посилені.

Це лише частина всеосяжного «плану дій», спрямованого на боротьбу із дезінформацією, перед наступними європейськими виборами, який 5 грудня представила Комісія ЄС. 

$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

коментуйте