$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

Build a better website in under an hour. Start for free at us!
Posted by Ukrap on

Комітет Генеральної асамблеї ООН 15 листопада розгляне нову резолюцію щодо Криму

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН 15 листопада розгляне оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна», повідомляє Постійне представництво України в ООН у мережі Twitter.

Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар повідомила, що співавторами документа вже стали представники 38 країн світу.

«Завтра (15 листопада – ред.) знатимемо остаточну кількість країн, які приєдналися до співавторства», – зазначила Джеппар у Facebook.

Після голосування в Третьому комітеті проект буде спрямований на розгляд Генеральної асамблеї ООН, де голосування очікується в грудні цього року.

19 грудня 2017 року Генеральна асамблея ООН остаточно схвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Тоді 70 країн підтримали документ, 26 виступили проти, 76 утрималися. Проти резолюції виступили Білорусь, Вірменія, Росія, Сирія, Зімбабве та інші країни.

У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Більше цікавих новин, які не потрапили на сайт, – у Telegram-каналі Радіо Свобода. Долучайтеся!

$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

коментуйте