$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

Build a better website in under an hour. Start for free at us!
Posted by Ukrap on

Боснія просить суд ООН переглянути рішення, за яким Сербія не відповідає за геноцид

Боснія 23 лютого офіційно звернулася до суду ООН у Гаазі із запитом про перегляд рішення 2007 року, згідно з яким Сербія не несе відповідальності за геноцид, вчинений під час війни в 1990-х роках.

Це звернення викликало різку реакцію боснійських сербів і Белграда. Також зі спільною заявою виступили посли великих держав, серед яких Росія та США. У цій заяві міститься заклик до всіх сторін у Боснії продовжувати діалог і уникнути посилення напруженості.

Багато офіційних осіб у Боснії виступали проти таких дій уряду, кажучи, що це може спровокувати нову політичну кризу в етнічно розділеній країні. Боснійські політики з числа етнічних сербів погрожують блокувати роботу федерального парламенту в Сараєві. Це може зупинити реформи, які мають на меті наблизити Боснію до Європейського союзу і забезпечити кредитування Міжнародного валютного фонду.

Боснія і Герцеговина рік тому, в лютому 2016-го, подала офіційну заявку на вступ до Євросоюзу. Ця країна підписала угоду про зближення відносин з Євросоюзом у 2008 році. Але її ратифікували лише у січні 2015 року, після того, як Німеччина і Велика Британія ініціювали розширення економічних зв’язків з цією країною.

Боснія і Герцеговина відстає від своїх балканських сусідів на шляху приєднання до Євросоюзу. Якщо її заявку ЄС і прийме, то їй все одно доведеться долати ще низку труднощів на шляху євроінтеграції.

Багато оглядачів вважають, що Боснія і Герцеговина навряд чи стане членом Євросоюзу до 2025 року.

$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!

коментуйте